Biogenne (rHGH)

Podobnie jak niektóre środki hormonalne działają bardziej po przemianach do aktywniejszych substancji, tak hormon wzrostu należy traktować raczej jak „prohormon peptydowy”. I tu ważne rozróżnienie – wbrew obiegowym i błędnym opiniom, hormon wzrostu jako taki wcale nie jest wyjątkowo groźny dla zdrowia. W wielu badaniach skutki uboczne jakie odnotowano przy podawaniu rhGH były nieznaczne lub małe. Oczywiście, w medycynie stosowane są wielokrotnie niższe dawki w porównaniu do dopingu.
Czytaj dalej...

Podawanie hormonu wzrostu wiążę się z wieloma pozytywnymi aspektami. Przede wszystkim nasila się proces wzrostu tkanek łącznych, chrząstek i ścięgien. Dzięki temu w dużej mierze redukujemy ryzyko wystąpienia kontuzji w wyniku treningu siłowego, zwiększając jednocześnie jego wydajność.

Hormon wzrostu poprawia sprawność fizyczną osobników poprzez stymulację syntezy kolagenu w mięśniach szkieletowych i ścięgnach, zwiększając siłę mięśni i poprawiając w ten sposób wyniki ćwiczeń.

Ponieważ sam hormon jest produkowany przez przysadkę mózgową jako element wzrostu kości w okresie dojrzewania, to jego zaaplikowanie ponownie stymuluje komórki kościotwórcze i resorbujące kości, co prowadzi do zwiększenia masy kostnej. Dodatkowo hormon redukuje u nas masę tłuszczową. Co ciekawe rośnie też funkcja poznawcza i nastrój osoby poddającej się terapii z użyciem HGH Wszelkie badania sugerują, że podawanie hormonu wzrostu może być możliwą opcją terapeutyczną poprawiającą funkcje poznawcze i nastrój u dorosłych z niedoborem hormonu wzrostu. Ostatecznie hormon poprawia wygląd naszej skóry. Spadek produkcji hormonu wzrostu to sucha skóra, przerzedzenie włosów, większy tłuszcz na ciele oraz dynamiczny rozwój zmarszczek. Odpowiednie poziomy HGH pomagają poprawić odpowiedni stosunek tkanki tłuszczowej i elastyczności w skórze. Wstrzyknięcia domięśniowe HGH mogą pomóc w normalizacji schematów snu, poprawie elastyczności skóry, pomocy w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawie układu odpornościowego.

Sortuj wg: